Basti ‘i çmendur’; parashikoi gol te Krosit jashte zone; humbi 6000 Euro

Ne Angli ka ndodhur nje rast qe nje person te humbase skedinen se ka gjetur autorin e nje goli ne menyre te gabuar. Eshte ‘Sport Bible’ qe tregon historine e nje bastexhiu qe kishte vene 6 Euro per nje skedine me keto 3 ngjarje:

1. Fitore 2-1 e Meksikes ndaj Korese se Jugut

2. Dy gola te Lukakut ne Belgjike-Tunizi

3. Gol te Toni Krosi nga jashte zone ne Gjermani-Suedi.

Dy opsionet e para u gjeten, i treti jo. Mesfushori gjerman vendosi fatin me skandinavet me nje goditje denimi goditi topin e palevizur ne nje moment te dyte pasi Rojs e kishte ndalur ate brenda kufijve te zones. Nje moment ky qe e coi ne deshperim bastexhiun qe e ne fund humbi mundesine te fitoje 6000 Euro. Ky person e postoi foton e fatures se bastit ne rrjetet sociale dhe ishin te shumte ata qe i kerkuan kompanise se basteve qe ta kompesoje per intuiten e tij.

Sfidanti.al