Goli i 100-të në Premier Ligë, goli i duhur i Ronaldos për t’ia dedikuar bebes së shuar!

Pavarësisht kritikave që ka marrë këtë sezon, nuk mund të thuhet se ajo që po ndodh tek Mançester Junajtidi është faji i tij. Përkundrazi, Kristiano Ronaldo e bën thuajse gjithnjë detyrën, dhe këtë herë pati një dedikimtë veçantë dhe prekës pasi realizoi në portën e Arsenalit. Ishte minuta e 34-ët kur superylli portugez e dërgoi

Vazhdoni leximin →

Mrekullia “Eriksen” në shifra: Gol pas 287 ditësh, 2’ pasi hyri në fushë, në ndeshjen e 110-të!

Futbolli i njeh këto momente, dhe janë padyshim ndër më të bukurit që mund të ofrojë. Një kënaqësi e pamasë u ndje në stadiumin “Johan Krujf” të Amsterdamit kur Kristian Eriksen shënoi, edhe pse ishte goli i ekipit kundërshtar të Holandës, Danimarkës. Brohoritja ishte nga stoli danez, nga shokët e futbollistit në fushë, nga tifozët

Vazhdoni leximin →

Bare shënon golin e parë në La Liga; mediat: Lojtari më me gjak i Espanjolit!

Ekipi it tij pati një ndeshje për t’u harruar, veçse për mesfushorin e Shqipërisë mund të thuhet ndryshe. Keidi Bare shënoi golin e tij të parë si lojtar i La Ligës spanjolle, në disfatën 1-5 të Espanjolit në fushën e Vijarrealit. Përballë një kundërshtari të fortë, që ndaloi Juventusin në Champions, katalanasit bardheblu nuk mundën

Vazhdoni leximin →