CR7 shënon golin e 103-të me kombëtaren, duhen edhe 6 për rekordin botëror

E habitshme që realizoi vetëm një ndërsa përballë pati një kundërshtar që mund ta kishte “ndëshkuar” më ashpër. Gjithsesi, Kristiano Ronaldo e bëri një tjetër hap drejt rekordit botëror të golave me ekipet kombëtare pasi tundi rrjetën në minutën e 51-të për rezultatin 2-1. Ndeshja përfundoi 3-1 me gola të tjerë shënuar nga Diogo Zhota

Vazhdoni leximin →

Stojkoviç i përgjigjet Ronaldos: Vjet na shënoi gol jashtë loje!

Mosakordimi i një rrjete të rregullt për CR7-ën në Beograd krijoi polemika të mëdha, dhe mediat portugeze sulmuan me fjalët “vjedhje”, ndërsa ndeshja eleminatore e Botërorit ndaj Serbisë përfundoi 2-2. Kristiano Ronaldo hodhi përtokë shiritin e kapitenit plot nerva dhe doli nga fusha pa vërshëllyer gjyqtari fundin e ndeshjes, por superylli i Juventusit pati një

Vazhdoni leximin →