Toni Kros rinovon me Realin e Madridit deri në 2024!

Pritet që garda e vjetër të mos dalë nga skena kaq shpejt. Futbollistë si Toni Kros apo Luka Modriç do të vazhdojnë sërish tek Reali i Madridit, dhe ja ku vjen rinovimi i radhës. Mesfushori gjerman ka pranuar të firmosë për një sezon tjetër, pra për të qenë në “Santiago Bernabeu” deri në 2024, në

Vazhdoni leximin →

Toni Kros vazhdon me Realin e Madridit deri në 2024!

Mesfushori gjerman nuk është se ka ndonjë qejf të madh të plaket në futboll, siç po bëjnë Zllatan Ibrahimoviç apo Kristiano Ronaldo. Jo, Toni Kros mezi pret që të varë këpucët në gozhdë dhe të nisë një jetë tjetër. Gjithsesi, futbollisti 33-vjeçar ka vendosur të provojë ta zgjasë edhe ca karrierën dhe mediat spanjolle njoftojnë

Vazhdoni leximin →

Rinovimi i Modriçit varet nga Belinghami dhe Krosi!

Edhe pse është 37 vjeç dhe në shtator do të jetë 38, sërish mesfushori kroat mbetet i jashtëzakonshëm. Mosha sikur nuk ndikon tek Luka Modriç, edhe pse pas Botërorit është ndjerë më i lodhur. Mesfushori kroat, një nga lojtarët që më shumë tituj ka fituar në karrierë, shpreson një tjetër ofertë nga Reali për të

Vazhdoni leximin →

Kush mund ta besojë se Toni Krosit i përfundon kontrata në 2023!

Ndaj Barcelonës ishte një mrekulli e vërtetë, një nga më të mirët në fushë, së bashku me Militaon, Karvahalin, Benzemanë, Alabën dhe sidomos Valverden. Po flasim për Toni Krosin, që bashkë me Luka Modriçin, përbën dyshen e veteranëve në mesfushën e Realit, dhe që tregoi një nivel tepër të lartë. E përditshmja spanjolle “Marka” thekson

Vazhdoni leximin →

PSG dhe Man. Junajtidi të mësojnë nga Reali: Treshja Modriç-Kros-Kasemiro kushtoi 65 milionë euro!

Është padyshim një nga treshet më të mëdha të futbollit të sotëm, dhe njëra nga më të mirat e të gjitha kohëve. Ndoshta nuk është në nivelin e treshes magjike Ksavi-Iniesta-Mesi të Barcelonës, por gjithsesi është një repart i jashtëzakonshëm që ka fituar tepër shumë me Realin. Luka Modriç, Toni Kros dhe Kasemiro janë “tre

Vazhdoni leximin →