Një fytyrë e njohur do të gjykojë Kosovën me Turqinë

Ndeshja e katërt kualifikuese për Kosovën në Eliminatoret për Botërorin 2018 është ajo ndaj Turqisë në stadiumin e Antalyas këtë fundjavë. Si për ironi të fatit një arbitër që drejtoi muajin e kaluar kombëtaren shqiptare të futbollit caktohet nga UEFA për ekipin tjetër shqiptar jashtë kufijve administrativë. UEFA ka përcaktuar që ndeshja Turqi-Kosovë të drejtohet

Vazhdoni leximin →

Rusia, toka pjellore për talentin shqiptar të Terek-ut, Balaj

Balaj i ndjek duke shënuar gola, rusëti ndjekin hapat ku ka qënë. Portali rus vazhdon me sulmuesin shqiptar: Balaj ka provuar fatin e tij tek ekipet çekë, “Sparta” dhe “Sllavia”, ai polak, “Jagelonia” dhe “Rijeka” kroate, por gjetiu do të tregonte talentin. Sidoqoftë, Balaj, në këta ekipe nuk u dallua shumë për “heroizmat” e tij

Vazhdoni leximin →

AFP zbulon frikën izraelite  në Shqipëri..përtej futbollit

I pyetur nga agjencia AFP në Jeruzalem, një zëdhënës i Federatës izraelite ka konfirmuar ndryshimin e stadiumit për ndeshjen Shqipëri-Izrael: “ Shqipëtarët, ne dhe FIFA kanë marrë paralajmërime për një sulm terrorist”. Por, sipas gazetës zvicerane “Le matin”, një i brendshëm nga zyra e prokurorisë së Prishtinës i ka thënë AFP-së,  pa dhënë detaje tepër

Vazhdoni leximin →

Shkëlzen Gashi merr fanelë me autografin e legjendës Xherrard!

Stiven Xherrard tashmë i ka dhënë fund futbollit. Ish-kapiteni legjendar i Liverpulit e mori këtë vendim pasi skuadra e tij, Los Anxhelos Galaksi, u eleminua në çerekfinale të plej ofit të ligës amerikane nga Kolorado. “Fajtori” kryesor për eleminimin dhe, besohet, për lënien e futbollit nga Xherrardi, ishte Shkëlzen Gashi. Sulmuesi shqiptar shënoi golin e

Vazhdoni leximin →

Rroftë e majta… poshtë e djathta!

Në konferencën e fundit për shtyp, përpara se të bënte publike edhe listën e futbollistëve që do të grumbulloheshin për ndeshjen kundër Izraelit, trajneri De Biazi dha edhe argumentet për të gjithë futbollistët që nuk kishte preferuar t’i grumbullonte. I bezdisur si gjithmonë nga pyetje të tilla, aq më shumë që disa zgjedhje ishin befasuese,

Vazhdoni leximin →

Ertrit Berisha bën orakullin me Izraelin, parashikon ..2-1!

Në prag të ndeshjes kundër Izraelit, protagonistët kuqezinj  kanë shume arsye për ta konsideruar si ndeshje delikate. Etrit Berisha, beson se Shqipëria do të marrë një rezultat pozitiv, duke dhënë edhe një parashikim. “Është një mundësi e mirë për ne, po kalojmë një formë të mirë dhe kemi mundësi të bëjmë rezultat. Ata kanë një

Vazhdoni leximin →