Kombëtarja humb dy vende në FIFA, tani e 49-ta në Botë!

Kombëtarja shqiptare ka humbur pozicione në renditjen botërore të FIFA-s për muajin nëntor. Ekipi përfaqësues ishte në vendin e 49-të në klasifikimin e botuar së fundmi, duke pasur 619 pikë. Për skuadrën e trajnerit De Biazi vazhdon zbritja graduale, e cila është shkaktuar nga humbjet e fundit me Spanjën dhe me Izraelin në eleminatoret e

Vazhdoni leximin →

Azdren Llullaku harron kombëtaren, shënon sërish në Rumani!

Azdren Llullaku nuk është aspak një sulmues që nuk di të shënojë. Futbollisti i kombëtares shqiptare, la pas “thatësirën” në ndeshjet e Botërorit, për të vazhduar me golat në Ligën e Parë të Rumanisë. Sulmuesi realizoi golin e vetëm të Gaz Metanit në ndeshjen e kampionatit rumun në fushën e vështirë të Vitorulit. Të dyja

Vazhdoni leximin →

Një trajner që “vjedh” famën e femrave seksi

Gianni de Biasi ka folur për Rike Roçin dhe shoqen e saj që dolën në skenë gjatë ndeshjeve të Kombëtares shqiptare në “Euro 2016”. Për Gianni de Biasin, meritë për famën që morën dy tifozët ka edhe Kombëtarja. I ngacmuar nga gazetarët e “Radio TMË” në Itali, trajneri kuqezi, i zënë disi në siklet, fillimisht

Vazhdoni leximin →

Bunajki në qiellin e shtatë: nuk dua as Realin e as Gjermaninë, kam Kosovën

Gjermania është kampione aktuale botërore, kurse Portugalia është kampione në fuqi evropiane, shkruan. Ndërsa, në nivel klubesh, Real Madridi aktualisht është numër 1 në kontinentin e vjetër. Por, Albert Bunjaki nuk do ta linte përfaqësuesen e Kosovës për asnjërën prej këtyre skuadrave, apo të tjerave të nivelit të tyre. Përkundër katër humbjeve rresht të pësuara

Vazhdoni leximin →