Venus Uilliams harron 43 vitet e moshës, mund Kamila Xhorxhin

Veterania amerikane tashmë luan shumë rrallë dhe shpesh për shfaqje. Gjithsesi, kjo sfidë në fushë me bar në Angli ishte “prej vërteti” duke mundur në Birmingam italianen elegante, Kamila Xhorxhi 2-1. U deshën 3 orë e 17 minuta, që 43-vjeçarja papritur nuk i ndjeu, ndërsa pati shërbim edhe deri 180-200 km në orë. Rezultati ishte

Vazhdoni leximin →

Serena Uilliams jep lajmin: Shihemi në Uimbëlldon!

Legjenda amerikane nuk ka ndërmend të heqë dorë edhe pse mosha nuk i jep shumë shpresë. Serena Uilliams, 23 herë fituese e Grand Slemeve, do të marrë pjesë në Uimbëlldon, siç e konfirmoi vetë në rrjetet sociale. Kampionia e madhe nuk luan një ndeshje zyrtare tenisi që nga qershori i vitit të kaluar, kur u

Vazhdoni leximin →

Niko Uilliams, heroi “arab” i Atletikut të Bilbaos!

Është vetëm 19 vjeç dhe nuk pritej të ishte protagonisti i madh. Gjithsesi, ndodhi ndryshe me Niko Uilliamsin, lojtarin adoleshent të Atletikut të Bilbaos që shënoi golin e fitores 2-1 ndaj Atletikos së Madridit në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës. Ndeshja në Arabinë Saudite u zgjidh në 81’, ndërsa 19-vjeçari kishte në fushë vetëm 11

Vazhdoni leximin →