Mekinro: Trampi më ofroi  1 milion dollarë që të luaja kundër Serena Uiliamsit!

Legjenda amerikane e tenisit dhe ish-nr. në botë Xhon Mekinro bëri një pohim interesant në emisionin “In Depth with Graham Bensinger” të Bi-Bi-Si-së. Ai deklaroi se, para shumë vitesh, Donald Trampi në cilësinë e promotorit i kishte ofruar atij një milion dollarë që ai të zhvillonte një ndeshje kundër Serena Uiliamsit ose motrës së saj,

Vazhdoni leximin →

Nuk gënjen Nadali, kundër Federer është speciale

Rafa Nadal do të luajë me Roger Federer në finale të Australian Open, pasi mposhti në gjysmëfinale tenistin bullgar Grigor Dimitrov. Finalja e Australian Open 2017 duket të jetë e ngjashme me Wimbledon 2008, ku u takuan Roger Federer kundër Rafael Nadal dhe motrat Serena Williams kundër Venus Williams. Tenisti spanjoll është shprehur tejet i

Vazhdoni leximin →

Serena Uilliams, ja çfarë u intereson tani fotografëve

Serena Uilliams nuk është më numri 1 i botës në tenis, duke ia lëshuar vendin gjermanes Anxhelik Kerber, e cila kryeson rank listën me një diferencë prej 1000 pikësh. Uilliams ka fituar gjithçka gjatë karierës së saj, nga 6 herë Australian Open dhe US Open, 3 herë Roland Garos, si dhe ka fituar 7 tituj

Vazhdoni leximin →