Të gjithë thonë Alkaraz, Alkaraz, por Zverev  mrekulloi…

Ajo që ka arritur tenisti spanjoll Karlos Alkaraz këtë vit është me të vërtetë e pabesueshme. Ciili 20 vjeçar tjetër në botë do të arrinte të mundte në finalen e “Botërorit” , pra Turneu i Uimbeldonit, të pathyeshmin Nov Xhokoviç. Vetëm një fenomen 20 vjeçarm und të ndalte dominimin e “4 zotërve”, të cilët fitonin

Vazhdoni leximin →

E treta e vërteta: Medvedevi trumfon në Çinçinati

Danil Medvedev është fitues i turneut Masters në Çinçinati (SHBA), pasi në finale mundi 7-6 (7-3), 6-4 tenistin belg, David Gofin. Në këtë mënyrë, tenisti rus fiton titullin e tij të parë Masters në karrierën e vet. Pasi mundi në gjysmëfinale raketën nr.1 të botës dhe favoritin kryesor Novak Gjokoviç, Medvedevi në finale vetëm se

Vazhdoni leximin →