‘Operacioni Oikos’ kalon kufijtë e Spanjës e shkon në Itali; hetime për Ciro Imobilen

Skandali i trukimeve të ndeshjeve që ka prekur futbollin spanjoll i kalon kufijtë e vendit iberik duke u zgjeruar në Itali. Sipas autoriteteve të drejtësisë spanjolle në këtë cështje ku të dyshuarit kryesorë janë ish futbollistët Raul Bravo dhe Karlos Aranda, shfaqet edhe emri i sulmuesit të Lazios, Ciro Imobile Më saktësisht, Karlos Aranda bisedon

Vazhdoni leximin →

Trukimet në Spanjë; hetohet një takim para ndeshjes Real Madrid-Hueska

Në Spanjë vijon beteja kundër trukimit të ndeshjeve të futbollit. pas arrestimeve, deklaratave në lidhje me ‘Operacionin Oikos’ dhe dyshimeve të ngritura për ndeshjen mes Vajadolidit dhe Valencias, tashmë autoritetet spanjolle kanë nisur hetimet për disa takime të zhvilluara përpara ndeshjes mes Realit të Madridit dhe Hueskës mes drejtuesve të klubit të Hueskës dhe personave

Vazhdoni leximin →

Trukimi i ndeshjeve; hije manipulimi mbi Vajadolid-Valencia

Një javë pas arrestimeve të para, dalin detaje të reja për skandalin e trukimit të ndeshjeve që ka përfshirë Spanjën. E përditshmja ‘El Mundo’ publikoi transkriptin e disa bisedave të përgjuara për sfidën e javës së fundit të kampionatit që sapo u mbyll mes Vajadolidit dhe Valencias e fituar nga kjo e fundit 2-0 që

Vazhdoni leximin →

Edhe në Spanjë? Skandal për trukime ndeshjesh

Futbolli spanjoll tronditet nga një skandal i trukimeve të ndeshjeve. Këtë rë martë policia arrestoi disa futbollistë e ish futbollistë të përfshirë në këtë skandal, arrestime që u kryen pas hetimeve për disa ndeshje të dyshuara si të manipuluara në sezonet 2016/17 dhe 2017/18 në Primera dhe Segunda Division. Mes futbollistëve të arrestuar figurojnë ish

Vazhdoni leximin →

Trukime ne tenis; disa te arrestuar ne Valencia

Fenomeni i trukimeve te ndeshjeve tashme e ka prekur edhe tenisin. Ne Valencia dhe zona te tjera, disa persona u arrestuan pas nje operacioni te organizuar nga policia spanjolle ne bashkepunim me Europolin per baste ilegale dhe fiksim te rezultateve ne sfidat e tenisit. Nga hetimet rezultuan se lojtare te ndryshem perfitonin nga mafia armene

Vazhdoni leximin →