Shefi i Federatës Gjermane akuzohet si “Donald Tramp”!

Rajnhard Grindel është presidenti i Federatës Gjermane të Futbollit, por duket se jo kushdo është i lumtur me të. Revista “Sport Bild” njofton se ndaj Grindelit ka akuza të forta nga ish-zëdhënësi i kombëtares, Harald Shtenger, i cili e cilëson si “Donald Trampin” e futbollit gjerman. “Grindeli mund të japë tre deklarata brenda një jave

Vazhdoni leximin →

Pol Singer, miliarder më i madh se Trampi; Milani i lumtur!

Është themelues i fondit financiar “Eliot” dhe është sot pronar i Milanit. Pol Singer ka marrë një lajm të mirë nga revista amerikane “Forbs” (Forbes) sepse është renditur mbi Donald Trampin në listën e miliardervë të SHBA-së. “Forbs” e ka vendosur Singerin në vendin e 251-të, jo edhe i pëlqyer, por që duket shumë më

Vazhdoni leximin →

Man. Junajtid me “këpucë të kuqe” në Amerikë, akuzon Trampin

Mançester Junajtid njihet si “perandoria” më e sofistikuar financiare e futbollit, por ndonjëherë edhe “makineri” të tilla thuajse të përsosura tronditen nga stuhitë e tregut. Mjaftoi një reformë taksash në SHBA, që uli “haraçin” e korporatave që të ndikonte për keq te klubi anglez, i cili doli me “këpucë të kuqe” për 6-mujorin e fundit

Vazhdoni leximin →

Edhe Herta e Berlinit ulet në gju, proteston kundër Trampit!

Futbollistët e Hertës së Berlinit, në ndeshjen e fundit me Shalken, në kuadrin e Bundesligës, vendosën që të ulen në njërin gju, duke mbeshtetur kështu protestën e sportistëve amerikanë kundër presidentit të SHBA-së, Donald Tramp. Kohët e fundit, janë rritur protestat kundër brutalitetit të policisë, urrejtjes ndërracore dhe marshimet kundër presidentit Donald Tramp, kështu që

Vazhdoni leximin →

Apokalipsi? Jo,jo, është zgjedhur Trampi president!

Shumë lojtarë, njerëz të futbollit dhe tifozë reaguan ashpër në rrjetet sociale pas zgjedhjet së Tramp, transmeton Telegrafi. Disa nga reagimit mund t’i shikoni më poshtë: “Nuk po besoj se çfarë po shikojë. Kjo është turpëruese”, ka shkuar Jan Vertonghen (Mbrojtësi i Tottenahmi) ‘Do doja të flisja me dikë që më të vërtetë është pro

Vazhdoni leximin →