Apokalipsi? Jo,jo, është zgjedhur Trampi president!

Shumë lojtarë, njerëz të futbollit dhe tifozë reaguan ashpër në rrjetet sociale pas zgjedhjet së Tramp, transmeton Telegrafi. Disa nga reagimit mund t’i shikoni më poshtë:

Nuk po besoj se çfarë po shikojë. Kjo është turpëruese”, ka shkuar Jan Vertonghen (Mbrojtësi i Tottenahmi)

Do doja të flisja me dikë që më të vërtetë është pro Trampit, të shikoja se çfarë po ndodhë në kokat e tyre, nuk po arrij ta gjejë”, edhe një herë belgu Vertonghen.

Ëndrra ime për MLS ka përfunduar?”, ka shkruar mesfushori i Bayerit, Javi Martinez.

Çfarë dreqi ka ndodhur, le t’i vendosim të gjithë idiotët në krye dhe të shohim pastaj se çfarë do të ndodh”, ka shkruar kapiteni i Manchester Cityt, Vincent Kompany.

Presidenti Tramp. Vetëm në Amerikë”, ka shkruar futbollisti problematik anglez, Joseph Barton.

Jetojmë në kohë të jashtëzakonshme”, ka shkruar Gary Linker.

“Jam tejet i intriguar të shoh se kush do të jetë presidenti i ardhshëm! Do të zbres nga gardhi dhe do të them se Tramp do të fitojë, edhe pse do të kisha votuar për Hillary Clinton”, ka shkruar Sean St Ledge, bashkëlojtar i Shkëlzen Gashit te Colorado Rapids.