Kompany tërhiqet nga futbolli i luajtur; qëndron te Anderlecht si trajner

Vincent Kompany vendosi t’i japë fund karrierës së tij si futbollist profesionist, në moshën 34 vjecare, qendërmbrojtësi belg e mori vendimin përfundimtar pasi përjetoi një eksperiencë te Anderlechtin si trajner-lojtae. Sipas asaj që theksohet në median belge, ‘Daily Mail’ dhe Përfaqësuesja Belge në profilin e saj në Instagram, ish futbollisti i Manchester City tani do

Vazhdoni leximin →

Apokalipsi? Jo,jo, është zgjedhur Trampi president!

Shumë lojtarë, njerëz të futbollit dhe tifozë reaguan ashpër në rrjetet sociale pas zgjedhjet së Tramp, transmeton Telegrafi. Disa nga reagimit mund t’i shikoni më poshtë: “Nuk po besoj se çfarë po shikojë. Kjo është turpëruese”, ka shkuar Jan Vertonghen (Mbrojtësi i Tottenahmi) ‘Do doja të flisja me dikë që më të vërtetë është pro

Vazhdoni leximin →