Tifozët e Romës tërbohen: Mbas Totit dhe Rosit, me “shkelma” tjetri…

Kryesia aktuale e Romës vazhdon t’ua ngrejë nervat tifozëve me vendimet që po merr. Mbas “neutralizimit” të ikonave të këtij klubi, Françesko Toti dhe Daniele De Rosi, tani “ujkonja” do që “t’i japë duart” edhe një beniamini tjetër të tifozëve romanë. Fjala është për futbollistin Alesandro Florenci që në shpesh raste ka qenë edhe kapiten

Vazhdoni leximin →

Toti e respektonte Konten, por çfarë zhgënjimi tani në fund!

Deri dy ditë më parë ishte një nga drejtuesit e Romës, të paktën ligjërisht. Françesko Toti tashmë është larg klubit të tij të vetëm të zemrës, ndërsa kohët e fundit pati një zhgënjim të fortë nga dikush që e vlerësonte shumë. Ish-kapiteni nuk arriti ta konceptonte atë që bëri Antonio Konte, një legjendë 15-vjeçare e

Vazhdoni leximin →

Legjenda Toti, mos vallë i vlen Romës më shumë kur je larg?!

Ky njeri nuk ka vënë kurrë paratë apo lavdinë personale përpara ndjenjës së përkatësisë, pra lumturisë absolute i jepte fakti se luante për skuadrën e qytetit të tij. Françesko Toti dhe Roma janë një binom i pandashëm në 30 vjet, diçka që nuk e shkatërroi as interesimi i jashtëzakonshëm i Realit të Madridit shumë kohë

Vazhdoni leximin →