Egnatia bëri histori dhe drejtësi

Sukses që korrigjon gabimet e zyrave dhe një himn për sportin e vërtetë, atë që luhet në fushën e lojës ku lojtarët derdhin djersën, presidentët paratë dhe tifozët konsumojnë emocionet. Egnatia triumfoi në finalen e madhe të sezonit pas një “Final 4” ku nuk vodhi asgjë dhe në fund të një sezoni ku meritoi të

Vazhdoni leximin →

Bayer Leverkusen “prek” titullin

Bayer Leverkusen përfiton nga ngadalësimi i Bayern në ndeshjen e javës së 24-ët të Bundesligës dhe shtrihet në +10 në krye të tabelës. Djemtë e Xabi Alonso fituan 2-0 në shtëpinë e Këlnit, që luajti me 10 lojtarë që nga minuta e 14-të për shkak të goditjes së ashpër të Thielmann ndaj Xhakës. Frimpong zhbllokoi

Vazhdoni leximin →

Pioli nuk beson më te titulli

Gara për titullin kampion në Itali duket se mbyllur dhe këtë e pranon edhe Stefano Piolit, trajneri i Milanit, që në prag të transfertës ndaj Lazios ka folur me superlativa për rrugëtimin që po bën Interi i Inzaghit. “12 pikë nga vendi i dytë janë shumë në këtë pikë të sezonit dhe mendoj se diskutimi

Vazhdoni leximin →