Basketboll, lot në “Ramazan Njala” për titullin historik të Teutës për meshkuj!

Ajo që ndodhi në këtë pallat sporti duhet quajtur historike. Pas 66 vjetësh, Teuta shpallet kampione e Shqipërisë në basketboll për meshkuj, duke pasuar suksesin e skuadrës së futbollit. Të besuarit e trajnerit malazez, Nikola Milatoviç, triumfuan 3-1 në serinë finale ndaj rivalit durrsak, Goga Basket, pra finalja ishte një derbi i qytetit. Fitorja e

Vazhdoni leximin →

Gjermania kërkon titullin e 4-ët europian, por nuk harron “turpin e Tiranës”!

E përditshmja “Bild” shkruan në mënyrë triumfale, me kolonën opinioniste të analistit Alfred Draksler. “Është koha për titullin e katërt europian” është titulli, dhe pavarësisht se skuadra e Joakim Lëvit nuk ka bindur plotësisht deri tani, sërish shpresat mbeten. Gjermania e ka fituar Kampionatin Europian në 1972 (në foto), besohet në kohën kur kishte skuadrën

Vazhdoni leximin →

Luis Suarez: Një fitore për ata nuk më vlerësuan

I ishin mbushur sytë me lot në përfundim të një sezoni tepër rraskapitës, tepër të vështirë, për të cilin deklaroi se nuk ishte përgatitur për të vuajtur aq shumë. Gjithsesi, pas dimrit vjen pranvera dhe për Luis Suarezin e Atletikon e Madridit kjo ndodhi në mënyrën më të mirë të mundshme, me fitoren e titullit

Vazhdoni leximin →