Luis Suarez: Një fitore për ata nuk më vlerësuan

I ishin mbushur sytë me lot në përfundim të një sezoni tepër rraskapitës, tepër të vështirë, për të cilin deklaroi se nuk ishte përgatitur për të vuajtur aq shumë. Gjithsesi, pas dimrit vjen pranvera dhe për Luis Suarezin e Atletikon e Madridit kjo ndodhi në mënyrën më të mirë të mundshme, me fitoren e titullit

Vazhdoni leximin →

Si vendoset titulli kampion në Superligë? Teuta favorite, por Vllaznia ka shanset e veta!

Gjithçka mund të vendoset për fare pak. Teuta e Vllaznia janë rivalët kryesorë për titullin në Superligë, dhe nëse fitojnë ndeshjet e javës së fundit, titulli do të përcaktohet nga golaverazhi. Durrsakët kanë një ndeshje më të lehtë, atë në stadiumin e tyre ndaj Apolonisë së vendit të fundit, që është e rënë nga kategoria.

Vazhdoni leximin →

Antonio Konte: I qetë pas titullit, por kur hyjmë në fushë kthehemi në “kafshë”!

Zyrtarizimi u bë javën e kaluar, por ishte rasti për “ta djegur”. Interi i trajnerit Antonio Konte bëri pikërisht këtë, edhe pse vëmendja në Serinë A është përqënduar në duelin e sotëm Juventus-Milan. Zikaltërit e kthyen në festë sfidën ndaj Sampdorias në “San Siro” duke fituar 5-1, dhe trajneri Antonio Konte u pyet sesi ndihesh

Vazhdoni leximin →