Xhon Teri , një spartan i kulluar në fushë, do mbërrijë tek..Spartaku

Ish-kapiteni i Çelsit dhe i përfaqësueses angleze, së fundmi, edhe i Aston Vilës, Xhon Teri, kaloi kontrollet mjekësore, ndërsa pritet që, së shpejti, të nënshkrujajë dhe të promovohet edhe zyrtarisht si futbollist i ri i klubit rus, Spartak i Moskës. Pritet që Xhon Teri të nënshkruajë një kontratë njëvjeçare. Futbollisti anglez 37-vjeçar, sezonin e kaluar,

Vazhdoni leximin →

Befasi e pakëndshme: Xhon Terit i hyn “djalli… te Mançester Junajtidi?

Ish-futbollisti i Çelsit Xhon Teri ka mundësi që karrierën e tij ta vazhdojë te Mançester Junaajtidi, shkruajnë disa mediume anglezë, sipas të cilëve, trajneri i “djajve të kuq”, Zhoze Murinjo, i ka kërkuar kryesisë së klubit të “Old Traffordit” që ajo të përpiqet të sjellë mbrojtësin 37-vjeçar. Teri, sikurse thuhet, mund ta kryejë shumë mirë

Vazhdoni leximin →