Mos vallë gaboi Realin me Teon, Hakimin dhe Diazin?!

Dy të parët vendosi t’i transferonte me titull të plotë, pra tani ata janë lojtarë të klubeve të tjerë, ndërsa të tretin e ka huazuar. Reali i Madridit nuk deshi t’i mbante lojtarë të tillë si Teo Hernandez, Ashraf Hakimi dhe Brahim Diaz, të cilët konsideroheshin si rezerva luksi, dhe e mendoi si më të

Vazhdoni leximin →

Teo “hedh në erë” paktin solemn mes Atletikos dhe Realit!

Nuk është se nuk ka ndodhur më parë, përkundrazi. Plot 21 futbollistë kanë ndërruar fanelën e Atletikos për atë të Realit, gjithnjë për mërzitinë e madhe të tifozëve “bardhekuq”. Gjithsesi, ky i Teo Hernandezit duket një rast pak më i ndryshëm. Që nga koha e ish-presidentit Kalderon, klubi i “Santiago Bernabeut” kishte gjetur një fjalë

Vazhdoni leximin →