Donçiç “jashtëtokësor” ndaj Francës, por rekordin e tij europian nuk e lejoi … Shqipëria

Në 1957, një lojtar jo aq shumë i famshëm shënoi 63 pikë në një ndeshje të kampionatit kontinental të basketbollit. Edi Terrejs (Terrace) i Belgjikës ia doli në një ndeshje ndaj kombëtares së basketbollit të meshkujve të Shqipërisë, një sfidë që në atë kohë ishte krejtësisht e njëanshme sepse për kuqezinjtë ende nuk kishin dalë

Vazhdoni leximin →

Kthehet Luka Donçiç, mund Gjermaninë dhe tremb Europianin!

Kampionët e kontinentit në fuqi nuk është se po shkëlqenin këto kohë, dhe ishin mundur nga Bosnjë-Hercegovina në ndeshjen e mëparshme në grup, si dhe ishin mundur nga Gjermania në ndeshjet kualifikuese për në kampionatin botëror. Gjithsesi, ylli kryesor i Sllovenisë, Luka Donçiç, vendosi të thoshte “mjaft”. Supertalenti i NBA-së shënoi 36 pikë ndaj Gjermanisë

Vazhdoni leximin →