Kovaçiç: Siti, një transferim i mrekullueshëm për mua!

Me negociatat të përfunduara prej disa ditësh tashmë, “qytetarët” e Mançester Sitit kanë nënshkruar zyrtarisht me mesfushorin kroat, Mateo Kovacic, në një kontratë e cila do të zgjasë për 4 vite dhe që i kushtoi “qytetarëve” plot 30 milionë paund. Pas nënshkrimit të kontratës së tij të re, disa fjalë si lojtari më i ri

Vazhdoni leximin →

Mançester Siti konfirmon marrjen e Mateo Kovaçiçit

Transferimi ishte i ditur, thjesht nuk ishte bërë zyrtar, por tashmë nuk ka më dyshime. Mateo Kovaçiç është lojtari i ri i Mançester Sitit, një lloj zëvendësimi për Ilkai Gyndoganin që shkoi tek Barcelona. Kampionët e Europës paguan 25 milionë paundë stërlina tek Çelsi për kartonin e kroatit, ndërsa mesfushori ka qenë më parë tek

Vazhdoni leximin →