Halandi arrin në kuotën e 42 golave në sezon!

Ylli i Mançester Sitit shënoi një tjetër tregolësh dhe ky ishte i gjashti për Mançeste Sitin. Erling Halandi la pas disa ndeshje të vështira dhe po shkëlqen sërish fort. Pas 5 golave në “Etihad” ndaj Lajpcigut në Champions, kemi 3 rrjetat e shënuara ndaj Bërnlit në ndeshjen e Kupës së Anglisë gjithashtu bë “Etihad”. Tashmë,

Vazhdoni leximin →

Kimih: Siti-Bajern, një duel i çmendur dhe i ekuilibruar!

Kapiteni i ardhshëm i bavarezëve nuk ka dyshim se çfarë e pret atë dhe ekipin e tij në sfidën e radhës në Champions. Në Mynih përdorin një fjalë, “slobberknocker” (sloberknoker), që do të thotë “një duel tepër i fortë, i ashpër, dhe fizikisht agresiv”. Xhoshua Kimih e quan kështu sfidën e çerekfinaleve Bajern-Siti. “Mançester Siti

Vazhdoni leximin →

Arsenali mund të jetë 8 pikë para në Premier deri në 1 prill!

Natyrisht, sfida me Kristël Palasin është një “grackë” e vërtetë, dhe trajneri Mikel Arteta e di këtë gjë. Sidoqoftë, shansi është i mirë që Arsenali të shkëputet në 8 pikë epërsi në krye të Premier Ligës pasi do të luajë këtë fundjavë në shtëpi ndaj londinezëve “të vegjël”. Mançester Siti ndërkaq do të pushojë në

Vazhdoni leximin →