Siti kur do ta fitosh Championsin? Ke shpenzuar 300 milionë veç në prapavijë!

Trajnerët shkojnë e vijnë, shpenzimet “mbeten”, por trofetë e mëdhenj nuk kalojnë kaq shpesh nga Mançester Siti. Pas blerjes së Benzhamin Mendisë nga Monako për 52 milionë stërlina (rreth 60 milionë euro), mediat britanike shkruajnë se shpenzimet e “qytetarëve” vetëm në prapavijë kanë arritur shifra kolosale vitet e fundit. Nga 2014 deri sot, pra vetëm

Vazhdoni leximin →

Besoni apo jo, Murinjo hedh në erë arkën e Mançesterit

Manchester United shpenzoi 790 milionë euro me Sir Alex Ferguson nga viti 1986 deri në vitin 2013. Nga viti 2013, kur Ferguson u largua, “Djajtë e Kuq” kanë shpenzuar 733 milionë euro, vetëm 57 milionë më pak. Manchester Unitedi ka vazhduar me shpenzimet marramendëse në merkato edhe këtë verë.. Pas Victor Lindelöf, që u transferua

Vazhdoni leximin →

Fuqia e Premier Ligës: Evertoni thyen rekordin, shpenzon 50 milionë sterlina brenda 24 orëve

Klubi i “karameleve”, sikurse quhet ndryshe Evertoni, tregoi se në cilën gjendje financiare ndodhen klubet e Premier Ligës angleze, duke shpenzuar 50 milionë sterlina brenda 24 orëve dhe duke sjellë në “Gudison Park” dy përforcime të reja. Marrëveshjet e  majme për të drejtat televizive në Premier Ligë u sigurojnë shuma të mëdha klubeve të saj.

Vazhdoni leximin →