Maqedonia e Veriut “vishet” kuqezi

Fundjava që lamë pas foli për ekipet shqiptare të Maqedonisë së Veriut që vazhdojnë të bëjnë ligjin në Kategorinë Superiore. Ekipet shqiptare e mbyllën me sukses javën e tetë, përveç Voska Sportit që u mund në shtëpi nga skuadra tjetër shqiptare, Shkupi. Shkëndija u rikthye te fitorja, pas atij triumfi ndaj Makedonija Gjorce Petrov, Struga

Vazhdoni leximin →

Mediat kroate: Lojtarët e Shkupit flenë në “Mekdonaldse”, sherrosen klubeve të natës, por ia morën barazimin Dinamos!

Bëri bujë të madhe në Kroaci barazimi 2-2 i kampiones së vendit ndaj një rivali që cilësohej i lehtë, të paktën si parashikim. Dinamo e Zagrebit pritej të merrte një fitore të madhe ndaj kampiones së Maqedonisë së Veriut, FC Shkupit, por ndodhi ndryshe. Jo vetëm që “të kaltrit” nuk fituan, por edhe u vunë

Vazhdoni leximin →

Shkupi pranë mrekullisë në Champions, çfarë paraqitjeje në Zagreb ndaj Dinamos!

Me gjasë, kampionët e Kroacisë menduan se kishin përballë ndojnë kundërshtar të vogël që do ta merrnin me “shpulla”. Ndodhi e kundërta, dhe Shkupi shkëlqeu në stadiumin “Maksimir” të Zagrebit ndaj Dinamos vendase duke merituar më shumë edhe sesa barazimi 2-2 që arriti. Kampionia e Maqedonisë së Veriut, një skuadër me pronësi shqiptare, luajti sikur

Vazhdoni leximin →

Reali i Madridit përsëri në Shkup, këtë here për një lojë ndryshe…!

Klubi gjigant spanjoll, Reali i Madridit, që fitoi vjet Superkupën evropiane në Shkup, do të shokje përsëri në Maqedoni, por, kësaj here, si një organizator i kampit futbollistik zyrtar, falë fondacionit “Campus Experience Real Madrid Fpundation”. “Ne jemi bërë partnerë të licensuar të fondacionit ‘Campus Experience Real Madrid’ dhe, shumë shpejt, te neve do të

Vazhdoni leximin →