Në Gjermani mezi presin Bundesligën 2 më të bukur të të gjitha kohëve!

Imagjinoni një kampionat ku janë së bashku Shalke, Hamburgu, Verderi i Bremenit, por edhe Nyrembergu, Hanoveri, Sent Pauli, Dresdeni, Dyseldorfi, Hansa Rostok madje nuk duhet nënvleftësuar as Holshtajn Kili. Në Gjermani fërkojnë duart për sezonin e Bundesligës së dytë që nis këtë fundjavë, në 23 korrik, me një superndeshje siç është ajo Shalke-Hamburg. Ekipet që

Vazhdoni leximin →

Kritika e Mateusit: Mustafi, Kolashinac e Huntelar, një turp!

Ish-kapiteni i kombëtares së Gjermanisë dhe i Bajernit, nuk mundi të përmbahej kur mori vesh se shkaktarë për shkarkimin e trajnerit të Shalkes, Kristian Gros, ishin tre lojtarët e ardhur në janar. Mateusi bën analizën e tij në opinionin në “Skaj”, duke theksuar se “fakti se 3 të sapoardhurit, Huntelar, Mustafi dhe Kolashinac, udhëhoqën rebelimin

Vazhdoni leximin →

Turpi i Shalkes, një vit pa fituar në Bundesligë!

Dikur ka qenë një skuadër e rëndësishme, edhe pse jo në nivelin e Bajernit, me 7 tituj kampion e 5 Kupa. Gjithsesi, Shalke 04 quhej ndryshe “Blutë Mbretërorë” (apo edhe “gaztorët”), një ekip që fitoi edhe një Kupë UEFA, arriti një tjetër finale, dhe ndërtoi stadiumin e parë ultramodern në Gjermani. Sot ky ekip me

Vazhdoni leximin →