Empoli dhe Leçe kërkojnë Stiven Shpendin

Sulmuesi i Shqipërisë U21 dhe i Çezenës mund të mos vazhdojë në ekipin ku ndodhet, aq më tepër që mbeti në Serinë C. Mediat italiane shkruajnë se për Stiven Shpendin ka interesim nga dy klube të Serisë A. Flasim për Empolin dhe Leçen, i pari që ishte edhe vjet në elitë, dhe i dyti që

Vazhdoni leximin →

Futbolli do miliona, Monza nis Serinë A të parë në histori falë Silvio Berluskonit!

“Il Presidente” sot e ka të vështirë të financojë Milanin siç bënte dikur dhe dominonte Italinë dhe Europën për vite me radhë. Silvio Berluskoni ka gjetur një dashuri të re me emrin “Monza” dhe skuadra modeste e futbollit ka ngjitur shkallët në hierarkinë e futbollit italian, falë parave të tij dhe drejtimit nga Adriano Galiani.

Vazhdoni leximin →

Një arbitre femër në Serinë A? Ende nuk mund të bëhet!

E ka emrin Maria Sole Ferrieri Kaputi, është gjyqtare e futbollit italian dhe cilësohet “e paracaktuar”. Pra, vetë fati duket se dëshiron që kjo vajzë 32-vjeçare të jenë “udhërrëfyese” për arbitret femra në Serinë A. Ende nuk ka ardhur ajo ditë, ndërsa pritej që të ndodhte këtë javë. Nuk qëlloi kështu, pasi dezinjatori Xhanluka Roki

Vazhdoni leximin →