E shtuna shqiptare, gola nga Hyka, Sadiku dhe Çekiçi

Një e shtunë vërtet shqiptare në disa nga kampionatet në Europë. Në Zvicër pati festë kuqezi në Superligë dhe në Challenge League (kategoria e dytë). Jahmir Hyka më në fund fitoi ndaj vetvetes, duke qenë më i miri në fushë në fitoren 3-0 të Lucernës ndaj Vaducit në Superligë. Talenti tiranas realizoi dy herë, golin

Vazhdoni leximin →