Sulmi nuk ka Manajn, Vrionin dhe (thuajse) Uzunin, por Sadiku e Muçi nuk thirren në kombëtare!

Me sulmin këto kohë kemi qenë mirë, pavarësisht rezultateve. Kombëtarja shqiptare ka pasur mjaft alternativa si Broja, Uzuni, Cikalleshi apo Manaj, ndonëse në prag të ndeshjes ndaj Izraelit reparti ofensiv ka disa probleme. Me Manajn e dëmtuar, dhe me Cikalleshin dhe Vrionin që kanë ndërruar skuadër, trajneri Edi Reja ka më pak mundësi për zgjedhje,

Vazhdoni leximin →

Sadiku i dërgon Rejës “sms” me gol në Spanjë, Çekiçi feston në Turqi!

Vazhdojnë të lënë shenjën, pavarësisht ku luajnë. Futbollistët shqiptar, pavarësisht dëmtimeve dhe konkurrencës, gjejnë mënyrën për të rënë në sy dhe kështu bëri Armando Sadiku në Spanjë. Sulmuesi 31-vjeçar shënoi golin e fitores për Kartagjenën në fushën e Levantes, një sukses shumë i rëndësishëm. Sadiku realizoi në fund të pjesës së parë, ndërsa ekipi i

Vazhdoni leximin →