Çfarë rreziku për Stoliarenkon, anulohet ndeshja e UFC-së

Një luftëtare 27-vjeçare nuk mundi të realizonte ndeshjen e radhës për arsye shëndetësore dhe alarmi ishte i madh gjatë peshimit. Julia Stoliarenko nga Lituania, pritej që të ndeshej me Julia Avilën në UFC, por ndërsa u ngjit në peshore, ajo u lëkund dhe u rrëzua. Organizatorët e ndeshjes u shqetësuan dhe thirrën “ku është mjeku”,

Vazhdoni leximin →

Ski, frikë në garën e Adelboden; rrëzohet Tommy Ford

Frika pushton Adelboden, në garën e dytë të slalomit gjigand për meshkuj e vlefshmë për Kupën e Botës në ski. Skiatori amerikan Tommy Ford u rrëzua pak përpara vijës së finishit  duke përplasur fort kokën e duke humbur ndjenjat e duke aksidentuar edhe 2 punonjës të pistës. Ndërhyrja ishte e menjëhershme me amerikanin që u

Vazhdoni leximin →

MotoGP Tajlandë, rrëzohet Markez në provat e lira

Fundjava e garës së MotoGP në Tajlandë nisi me një drithërima për Mark Markez. Piloti spanjoll që të dielën mund të festojë titullin e tij të 8 botëror në karrierë u bë protagonist I një rrëzimi të frikshëm pak minuta para mbylljes së sesionit të parë të provave të lira. Dicka në kthesën 7 të

Vazhdoni leximin →

Frum rrëzohet në Turin e Dofine’; humbet Turin e Francës

Edicioni i këtij viti në Turin e Francës nuk do të ketë protagonistin kryesor të tij të viteve të fundit, Kris Frum. Ciklisti britanik pësoi një rrëzim gjatë zhvillimit të Turit të Dofinesë, pikërisht në etapën e katërt të saj duke u transportuar menjëherë në spital. Sipas deklaratës së drejtuesit të skuadrës së Ineos, Dejv

Vazhdoni leximin →