Në Itali u bë e modës, nuk duan tifozët e Fejënordit në Romë!

E nisi Napoli kur Ministria e Brendshme dhe prefekti i qytetit ndaloi hyrjen në stadiumin “Maradona” të përkrahësve të Ajntrahtit të Frankfurtit. Rreth 600 prej tyre mbërritën në qytetin e këngës (citta canora) dhe shkaktuan shkatërrime të mëdha. Tashmë, është kryebashkiaku i Romës, Roberto Gualtieri, ka bërë kërkesë që të ndalohet mbërritja në kryeqytet e

Vazhdoni leximin →

Sa janë shanset e Kristjan Asllanit që jetë titullar për Interin ndaj Romës?!

Mund të mos jetë në maksimumin e formës, por fati vjen edhe kështu. Kristjan Asllani mund të jetë titullar për Interin pikërisht pas dy ndeshjeve me kombëtaren, ndaj Izraelit dhe Islandës. Përtej ngarkesës fizike deri të mërkurën në mbrëmje, futbollisti 20-vjeçar pritet të përzgjidhet në formacion nga trajneri Simone Inzagi për ndeshjen e së shtunës

Vazhdoni leximin →