Conte nuk pranon Napolin

Napoli mund të vazhdojë me Rudia Garcia pasi Antonio Conte ka refuzuar ofertën e presidentit të Napolit, Aurelio de Laurentiis. Mediat italiane bëjnë të ditur se tekniku aktual i papunë nuk ka pranuar të ulet në stolin e Kampionëve. Shkaku kryesor është vendimi i marrë nga Conte më parë për të finalizuar një vit të

Vazhdoni leximin →

“Nuhatja” e Kontes, trajneri braktis Totenhemin për të njëjtat arsye si Interin!

Fjala e thënë në media është “mungesë e ambicies”, që në futbollin e sotëm përkthehet mungesë financash, apo dëshire për të rrezikuar buxhetin duke investuar më pak sesa pritet nga dikush. Ky dikush ishte Antonio Konte që vendosi t’i mbyllte derën në fytyrë presidentit të Totenhemit, Daniel Levi. Sipas mediave britanike, trajneri italian refuzoi mundësinë

Vazhdoni leximin →

Përse trajnerët nuk e duan Totenhemin?

Zhoze Murinjo u shkarkua, ndërsa më parë u largua një teknik shumë i mirë si Maurisio Poçetino. Në Londër, klubi i Totenhemit është bërë papritur nga finalist i Championsit dhe i kualifikuar i përhershëm për në Champions, në një klub që nuk e duan trajnerët. Fillimisht u kërkua Julian Nagelsmani, por ai kuptueshëm zgjodhi Bajernin.

Vazhdoni leximin →