Dështon Arsenali, Ozil refuzon rinovimin e kontratës.

Arsenali dorëzohet në luftën për të mbajtur Mesut Ozil në Emirates Stadium. Media britanike është e sigurt për largimin e mesfushorit gjerman që në muajin janar duke qenë se kontrata e tij me Topcinjtë skadon në qershor të vitit 2018 dhe ai vetë nuk ka ndërmend ta rinovojë të. Sipas ‘Daily Mirror’, Arsenali i bëri

Vazhdoni leximin →

Ka talent edhe kur refuzon bujshëm Barcelonën e Leo Mesit

Ousmane Dembele dëshiron nga Borussia Dortmund pas shkarkimit të Thomas Tuchel. Por, ai nuk dëshiron të transferohet në Barcelonë dhe nuk  është nga ata që do të pranonin te preknin token katalane me çdo kusht. Talenti i Francës, Ousmane Dembele nuk dëshiron të qëndroj në Borussia Dortmund. Ai dëshiron të gjej një skuadër të re,

Vazhdoni leximin →