Ka talent edhe kur refuzon bujshëm Barcelonën e Leo Mesit

Ousmane Dembele dëshiron nga Borussia Dortmund pas shkarkimit të Thomas Tuchel. Por, ai nuk dëshiron të transferohet në Barcelonë dhe nuk  është nga ata që do të pranonin te preknin token katalane me çdo kusht.

Talenti i Francës, Ousmane Dembele nuk dëshiron të qëndroj në Borussia Dortmund. Ai dëshiron të gjej një skuadër të re, shkruan Eurosport.

Eurosport shkruan se Dembele nuk dëshiron t’i bashkohet gjigantit nga La Liga, Barcelonës…

Kështu, destinacion i mundshëm i 20 vjeçarit është Premierliga, ku interesim kanë shfaqur Chelsea dhe Manchester United.

Dortmund e ka transferuar vitin e kaluar Dembelen nga Rennes për 15 milion euro. Besoni ose jo, tani ekip nga Bundesliga kërkon 80 milionë euro për francezin.