Tirana “bëhet” me një Dembele…

Tirana vazhdon që të përforcojë organikën në prag të sezonit të ri. Klubi kryeqytetas prezanton blerjen më të re. Qendërmbrojtësi Mahamadou Dembele, i rritur në akademinë e PSG-së, nga sot është zyrtarisht një lojtar i Tiranës. “Klubi i Futbollit Tirana njofton se ka arritur marrëveshjen me qendërmbrojtësin Mahamadou Dembele! 25-vjeçari francez është një prodhim i akademisë së

Vazhdoni leximin →

Barcelona, Dembele dëmtohet në momentin më të keq

Katalanasit ishin që më parë me radhë “të rralluara” për shkak të lëndimeve. Në sulm, Barcelona nuk kishte Robert Levandovskin dhe Ferran Torresin, ndërsa në pjesën e parë ndaj Gironës pati probleme edhe Usman Dembele. Sulmuesi francez doli nga loja në pjesën e parë i zëvendësuar nga Pedri, ndërsa trajneri Ksavi Hernandez duhet të përballet

Vazhdoni leximin →