Laporta nuk druhet nga krahasimi: Dembele, më i mirë së Mbape!

Përfundimisht do të qendrojë tek Barcelona, duke mos dashur të largohet. Usman Dembele pati admirues nga Anglia në formën e Mançester Junajtidit, Liverpulit apo Njukasëllit, dhe presidenti i klubit katalanas, Zhoan Laporta, theksoi sërish një mendim që ishte dhënë nga paraardhësi i tij. “Dembele është më i mirë sesa Mbape, – tha ai, – ai

Vazhdoni leximin →

Barcelona mendon rinovimin me Dembele deri në vitin 2023

Barcelona mendon për rinovimin e kontratës me Ousmane Dembele e cila skadon në vitin 2022. Sipas të përditshmes sportive katalanase ‘Sport’, klubi blaugrana dëshiron që t’i ofrojë sulmuesit 23 vjecar francez një kontratë 3 vjecare deri në vitin 2025 me Dembele që do të duhet të kthejë një përgjigje në javët e ardhshme. Nëse futbollisti

Vazhdoni leximin →