Premier League, tjetër skandal; lojtari thyen karantinën për një festë ‘hot’ në Paris

Skandali bie sërish në premier League angleze në këtë kohë pandemie. Tabloidi ‘The Sun’ tregon historinë e një futbollisti të këtij kampionati, por pa ia zbuluar identitetin, I cili ka thyer rregullin e karantinimit që është në fuqi në Britaninë e Madhe dhe në Francë për të udhëtuar drejt Parisit për të marrë pjesë në

Vazhdoni leximin →

Kë do t’i “shërbejë” Raiola, Realit të Madridit: Pogbanë, Halandin, Verratin apo Donarumën?!

Janë dy prej më të talentuarve sot në futboll. Flasim për Pol Pogbanë, mesfushorin francez të Mançester Junajtidit, dhe Erling Halandin, sulmuesi norvegjez të Borusias së Dortmundit. Njëri prej tyre, me gjasë, mund të kalojë në verë tek Reali i Madridit, dhe kjo mendohet pas fjalëve të thëna nga agjenti i tyre, Mino Raiola. Italiano-holandezi

Vazhdoni leximin →