Lidsi duhet të paguajë 21 milionë euro për një lojtar që … nuk e mori dot kurrë!

Vendimi vjen nga “lart”, pikërisht nga Këshilli i Arbitrazhit Sportiv (KAS) në Lozanë të Zvicrës, dhe prej tij nuk ke ku shkon tjetër përveçse ndoshta në gjykatën federale zvicerane. Lids Junajtidi është urdhëruar të paguajë 21 milionë euro për kartonin e futbollistit Zhan-Kevin Ogusin (Augustin), të cilin nuk e pati kurrë në radhët e veta.

Vazhdoni leximin →

Cili është lojtari që i mungon Ksavit tek Barcelona?!

Nuk dihet saktësisht se për kë e ka fjalën trajneri i katalanasve, ndonëse mediat theksojnë se problemi kryesor mund të jetë një mesfushor. Për mbrojtjen, erdhën Kristensen, Alonso e Kunde ndërsa në janar mbërriti Erik Garsia. Ksavi Hernandez siguroi se edhe ata që janë në stol si Pike apo Zhordi Alba do të kenë minuta

Vazhdoni leximin →