Totenhemi ia paska afruar Kejnin Realit të Madridit!

Nuk dihet se çfarë do të përfitojë klubi anglez nga një lëvizje e tillë, aq më tepër që e përditshmja “Marka” shkruan se Spërsat kërkojnë Eden Hazarin nga spanjollët. E habitshme, pasi belgu është vërtet tepër i talentuar, por tepër i dëmtuar këta vjet, dhe nuk ka garanci që do të jetë i shëndetshëm tek

Vazhdoni leximin →

Pesë lojtarë të Realit gati të mbërrijnë mitin Gento në Champions

Ish-sulmuesi legjendar “merenges” meritoi me të drejtë nofkën “Zotëria i Kupës së Kampionëve”. Nga të gjithë yjet e jashtëzakonshëm që pati Reali i Madridit i viteve 50-të e 60-të, kur mjafton të veçohen Di Stefano apo Pushkash, vetëm Fransisko Gento (apo Hento, siç e shqiptojnë spanjollët) arriti maksimumin. Ai ishte në fushë në të 6

Vazhdoni leximin →

Valverde godet me grusht Baenën e Vijarrealit, thotë se u ofendua në familje

Duhet të ketë pasur diçka mes tyre, ndonëse vështirë të vërtetohet. Ajo që ndodhi në përfundim të ndeshjes Real Madrid-Vijarreal, ishte e rëndë dhe Fede Valverde goditi me grusht lojtarin mik, Baena, në parkimin e stadiumit “Santiago Bernabeu”. Njerëz pranë uruguajanit thanë se ky ishte reagimi pasi Baena i kishte ofenduar familjen, konkretisht fëmijën që

Vazhdoni leximin →