Prag Real-Siti, spektakli është i garantuar, por kush do të fitojë në “Bernabeu”?!

Përballja në Angli ishte një spektakël. Kështu ndodh kur përballë janë ekipe si Mançester Siti dhe Reali i Madridit, veçse sonte në orën 21:00 në “Santiago Bernabeu” vlen më shumë kualifikimi. Pasi Liverpuli ia doli të martën, do të përcaktohet finalisti i dytë i Championsit. Përgjegjësia është e madhe, por për fatin e tifozëve të

Vazhdoni leximin →

Siti fiton ndaj Realit, por rrezikon kualifikimin me naivitetin e përhershëm!

Në fushë ishte skuadra më e mirë përsa kohë ishte e përqëndruar. Mançester Siti pati rastet më të mira dhe ishte vazhdimisht në avantazh, madje edhe me diferencë 2-golëshe ndaj Realit, por “huqet” e përhershme të formacioneve të Pep Guardiolës bënë “lëmsh” gjithçka. Në rezultatin 3-1, pas një nisjeje të shkëlqyer të pjesës së dytë,

Vazhdoni leximin →

Reali i mbijeton Çelsit, ishte natë spanjolle në Champions

Në pritje që kjo e sotmja të jetë mbrëmje angleze, Liga e Kampionëve ishte fillimisht i iberikëve. Reali i Madridit i mbijetoi një prove jashtëzakonisht të rëndë ndaj Çelsit në “Santiago Bernabeu” për t’u kualifikuar për në gjysmëfinale të Championsit, duke ndjekur gjurmët e Vijarrealit që eliminimi gjigandin Bajern. Skuadra e trajnerit Karlo Ançeloti e

Vazhdoni leximin →