Australian Open, me 30 mijë persona në impiante cdo ditë

Turneu i Australian Open do të luhet me praninë e publikut. në këtë eveniment do të lejohet  të hyjnë në impiante 25-30 mijë tifozë në ditë, lajm që u konfirmua nga vetë organizatorët e kompeticionit. australian Open që tradicionalisht luhet në janar u shty për në 8 shkurt për shkak të pandemisë coronavirus me tenistët

Vazhdoni leximin →

Faktori fushë pa tifozë; në La Liga bie në 40.9%

Mbeshtetja e publikut ndihmon jashtë mase skuadrat e futbollit. Këtë e tregon edhe një studim i kryer për La Ligën. E përditshmja ‘El Mundo Deportivo’ publikoi disa shifra nga analiza e rezultateve të regjistruara të skuadrave në shtëpi dhe transfertë në periudhën post coronavirus dhe shifrat flasin qartë. Kështu faktori fushë ka pësuar rënie të

Vazhdoni leximin →

Formula 1, Mugello i hapur për 3000 tifozë, njoftimi zyrtar

Mugello hap dyert për publikun. Zyrtarizimi vjen nga Administratori i Deleguar i cirkuitit, Paolo Poli që tha se do të lejohen 3000 persona në tribuna në garën që do të zhvillohet në 13 shtator, një konfirmim që vjen pas njoftimit të bërë edhe Guvernatori i Toskanës, Enrico Rossi. ‘Formula 1 do të përqafojë sërish tifozët

Vazhdoni leximin →