Çmenduri në Poloni për Podolskin, mijëra tifozë në prezantim

Është me origjinë polake, por ka luajtur gjithnjë për Gjermaninë, me të cilën është aktivizuar 130 ndeshje. Lukas Podolski në moshën 36-vjeçare vendosi të shijonte futbollin në vendin e tij të prejardhjes dhe firmosi kontratë 1-vjeçare me Gornikun e Zabrzes. Prezantimi në stadium ishte i jashtëzakonshëm dhe me mijëra tifozë kishin mbushur tribunat. Ata shpresojnë

Vazhdoni leximin →

Aston Martin rikthehet në F1, ja makina e botërorit 2021

Quhet AMR21 makina me të cilën Aston martin do të bëjë rikthimin e saj në Formula 1 pas 60 vitesh. Skuderia britanike zbuloi këtë makinë me të cilën do të kërkojë të mëdhatë e këtij kampionati falë edhe bashkëpunimit të ngushtë me Mercedes dhe duke besuar te eksperienca e Sebastian vettel që sapo mbylli aventurën

Vazhdoni leximin →