Karrager: “Premier Liga po bëhet qesharake!”

Ish-mbrojtësi i Liverpulit dhe legjendja e këtij klubi, Xhejmi Karager, kritikoi me forcë ata që quhen “klube të vegjël” në Premier Ligë. Ndeshja e funditqë Mançester Siti e fitoi 1-0 ndaj Njukasëllit, i dha shkas Karagerit që të bënte komentet e tij lidhur me atë që ndodh në Premier Ligë. “Me të vërtetë, është bërë

Vazhdoni leximin →

Konte: Për titullin është shumë shpejt që të flitet

Tifozët e Çelsit janë të entuziazmuar nga loja e “bluve” nën drejtimin e trajnerit itaian, Antonio Konte, që, dje, arriti fitoren e shtatë, kësaj here, duke e përmbysur rezultatin, ndaj Totenhemit, 2-1, por, sidoqoftë, ai (Konte) paralajmëron se është shpejt që të flitet të titullin e kampionit në Premier Ligë. Sipas tij, për titullin, në

Vazhdoni leximin →

Premier Liga, kampionati me gojën e peshkaqenit, 700 milionë dollarë

Premier League ka arritur një marrëveshje të rëndësishme për të drejtat televizive në Kinë. Sipas BBC, këto të drejta për transmetimin e kampionatit anglez janë siguruar nga televizioni PPTV, që ka nënshkruar një kontratë 3-vjeçare për një vlerë prej 700 milionë dollarësh. Televizioni PPTV është në pronësi të kompanisë Suning, që tashmë ka blerë edhe

Vazhdoni leximin →

Klop: “Liverpuli nuk duhet të fluturojë mbi re”

Është normale se kur luani shkëlqyeshëm, mund të prisni lavdërime dhe elozhe nga katër anët. Liverpuli ndodhet në një formë të mirë këtë sezon, por trajneri i “të kuqve”, Jyrgen Klop, vazhdimisht, iu kërkon lojtarëve të vet që t’i mbajnë fort këmbët në tokë dhe që të mos fluturojnë në re, sepse është ende shumë

Vazhdoni leximin →

A e njihni  Premier Ligën angleze

Premier Liga është një ligë futbollistike profesioniste e klubeve anglezë të futbollit, por në të luajnë edhe disa klube të Uellsit. Ajo përbën divizionin (kategorinë) më të lartë në sistemin e Ligave të Anglisë dhe në të marrin pjesë 20 klube futbolli. Premier Liga ose kampionati anglez zhvillohet gjatë periudhës gusht – maj dhe, gjatë

Vazhdoni leximin →

Antonio Konte gjeti fajtorin..Murinjo!

Trajneri italian i Çelsit, Antonio Konte, e befasoi opinionin futbolldashës të Britanisë, kur për humbjet e veta me ekipin londinez fajësoi paraardhësin e tij, Zhoze Murinjo. Sipas tij, ekipi i Çelsit që ai, tani, drejton, ende po i vuan pasojat e dështimeve të vjetshme, kur në krye të tij ishte trajneri aktual i Mançester Junajtidit,

Vazhdoni leximin →