Tetë klube janë kundër “revolucionit” të kërkuar nga Junajtidi e Liverpuli!

“Peshku i madh e ha të voglin”, thotë shprehja popullore, por do të shtonim edhe shprehjen “jo pa luftë”. Tetë klube të Premier Ligës janë kundër projektit të krijuar dhe të mbështetur nga Mançester Junajtidi dhe Liverpuli për të bërë ndryshime drastike në formatin e kampionatit dhe në shpërndarjen e të ardhurave financiare nga e

Vazhdoni leximin →

Son mund Bruno Fernandesin e De Brujnin, fiton golin e sezonit!

Zhgënjimet me Totenhemin këtë vit kanë qenë të shumta, dhe ngarkesa bashkë me koronavirusin e me shërbimin e detyrueshëm ushatarak ishte gjithashtu e madhe, por koreanojugori Son e fitoi një shpërblim për kontributin e tij. Përtej konfliktit me kapitenin Hugo Joris, që e sulmoi gjatë një ndeshjeje për mungesë impenjimi, Son fitoi çmimin e golit

Vazhdoni leximin →