Portieri i Ganës shpëton për mrekulli në stërvitje

Ishte një nga ato momente të futbollit që mund të shkaktojnë tragjedi, dhe që ndodhin për shkaqe që jo gjithmonë mund të parashikohen. Portieri i Ganës, Xho Uollakot, shpëtoi për fat ndërsa porta me shtylla prej alumini u rrëzua fare pranë tij. Nuk dihet se çfarë ndodhi, pra se përse porta u rrëzua, por pamjet

Vazhdoni leximin →

Tmerr edhe me futbollin në Turqi, gjendet i vdekur portieri!

Ashtu si gjithë fushat e jetës edhe sporti ka pësuar një tronditje shokuese pas tërmetit shkatërrimtar në Turqi. Autoritetet në vend kanë ndaluar të gjitha aktivitetet deri në një urdhër të dytë. Diçka mëse normale. Ndërkohë, mes mijëra viktimave në Turqi dhe Siri, është identifikuar edhe Ahmet Ejup, portieri që luan me Malatiaspor. Lajmi është

Vazhdoni leximin →