Tmerr edhe me futbollin në Turqi, gjendet i vdekur portieri!

Ashtu si gjithë fushat e jetës edhe sporti ka pësuar një tronditje shokuese pas tërmetit shkatërrimtar në Turqi. Autoritetet në vend kanë ndaluar të gjitha aktivitetet deri në një urdhër të dytë. Diçka mëse normale. Ndërkohë, mes mijëra viktimave në Turqi dhe Siri, është identifikuar edhe Ahmet Ejup, portieri që luan me Malatiaspor. Lajmi është bërëi ditur nga mediat lokale. Një lajm me të vërtetëi hidhur, ndërsa shpresojmë që numrat e kësaj tragjedie të mos rriten.

Sfidanti.al