Gafë e Donarumës kur thurreshin lavde për portën

Pescara ka kaluar në epërsi ndaj Milanit me një dhuratë befasuese, por do të kujtohet gjatë mënyra se si Donaruma ka shpikur një gafë në një moment që flitej se kishte pjeskurinë e një gardiani të vjeter.Edhe pse autogoli qesharak  mban firmen e  mbrojtësit Paletta, kurrsesi nuk mund të lehtësohet  Donaruma që kalkuloi krejt gabim

Vazhdoni leximin →

Interi shkon pa frikë në përballjen me Juventusin në Torino!

Nuk është se fitorja e së shtunës ishte e jashtëzakonshme. Peskara, skuadra e radhës e mundur nga Interi, është kandidatja më “serioze” për të rënë në Serinë B, por ka diçka tjetër që bind tek zikaltërit. Nën drejtimin e trajnerit Pioli ata kanë më shumë lojë, më shumë mendim, dhe më shumë vazhdimësi. Nëntë fitore

Vazhdoni leximin →

Ajeti në krizë, shumë larg formacionit të Mihajloviç

Aventura e Arlind Ajetit tek Torino nuk është një histori suksesi, madje periudha që nga dita kur është afruar në klubin “Granada” është mirë të mos kujtohet. Mbrojtësi i Kombëtares tonë ka kaluar një dëmtim disa javor dhe prej kohësh është i gatshëm për trajnerin Mihajloviç, por me uniformën e Torinos ka luajtur vetëm një

Vazhdoni leximin →