Guardiola: Halandi ishte i mahnitshëm!

Trajneri i Mançester Sitit nuk i kurseu fjalët e bukura për sulmuesin e tij kryesor, që disa herë ia kanë kritikuar. “Një paraqitje shumë e mirë e jona, që nga fillimi deri në fund, – tha Pep Guardiola, – ne luajtëm shumë mirë, me dhe pa top. Shënuam shumë gola. Erlingu është i mahnitshëm, por

Vazhdoni leximin →

Në ditën e përsosmërisë, Guardiola shfaqet perfekt edhe në veshje

Ouen Hargrivs e Rio Ferdinand deklaruan me të madhe se “Mançester Junajtidi është mishërimi më i afërt që mund të ketë skuadra e përsosur”. Rezultati në fushën e Sportingut të Lisbonës u quajt nga vetë trajneri Pep Guardiola si “i përsosur”, ndërsa mediat folën për perfeksionin e futbollit të teknikut katalanas dhe për “pamëshirshmërinë e

Vazhdoni leximin →