Mediat angleze: Guardiola, ende jo në nivelin e Fergusonit

Lavdërimet për trajnerin e Mançester Sitit janë “pa doganë”, dhe ai natyrisht i meriton. Pep Guardiola jo më kot ka fituar 11 tituj kampionnë 14 sezone si teknik profesionist, mes Barcelonës, Bajernit dhe Sitit, duke treguar aftësinë për t’u përshtatur dhe për të motivuar lojtarët vazhdimisht, vit pas viti. Edhe pse në Champions, jo gjithmonë

Vazhdoni leximin →

Guardiola nuk sqaron nëse do të largohet nga Siti nëse fiton “treble”-n

Shanset janë për të triumfuar në mënyrë absolute, ndonëse jo përsa i përket Kupës së Ligës. Gjithsesi, Mançester Siti mund të arrijë të fitojë njëkohësisht Premier Ligën, Championsin dhe Kupën e Anglisë. Kampionët janë në finalen e Ligës së Kampionëve dhe në finalen e kupës në “Uembli” ndaj Man. Junajtidit. Pep Guardiola u ngacmua se

Vazhdoni leximin →

Pep Guardiola: Larguam një dhimbje njëvjeçare!

Trajneri katalanas ishte vërtet tepër i lumtur pas kualifikimit historik me fitoren e madhe ndaj Realit. Pep Guardiola i vlerësoi lart djemtë e tij të Mançester Sitit për paraqitjen e jashtëzakonshme në gjysmëfinalen e Championsit, që siguroi finalen. “Pata ndjesinë se për një vit me radhë kishim një dhimbje stomaku, për shkak të asaj që

Vazhdoni leximin →