Kupa Libertadores, Luiz Adriano drejton Palmeiras drejt finales

Palmeiras bën një goditje të rëndësishmë në gjysmëfinalen e parë të Kupës Libertadores  teksa në Buenos Aires mundi bindshëm River Plate 3-0 në stadiumin Monumental. Protagonist i kësaj sfide u bë pikërisht Luiz Adriano, autori i golit të dytë të skuadrës së tij të shënuar pas një galopimi në gjysmëfushën e skuadrës argjentinase. Me këtë

Vazhdoni leximin →

Në Brazil, trajneri Luxemburgo pozitiv me Covid-19

Coronavirusi nuk kursen vanderlei Luxemburgon. Ish trajneri i Realit të Madridit dhe tekniku aktual i Palmeirasit bëri të ditur se ka rezultuar pozitiv me Covid-19 duke shtuar se është i qetë pasi nuk ka asnjë simptomë. ‘Testi im rezultoi pozitiv me Covid-19. Jam në karantinë në shtëpi, i dënuar-tha jo pa ironi në rrjetet sociale

Vazhdoni leximin →

Ze Roberto, më në fund, i vari në gozhdë këpucët e futbollit

Futbollisti brazilian, Ze Roberto (43 vjeç), i tha, më në fund, zyrtarisht, lamtumirë futbollit, pasi luajti ndeshjen e fundiit me Palmeirashin, në kampionatin brazilian të futbollit, duke mundur 2-0 Botafogon. Karriera e këtij futbollisti të shkëlqyer vazhdoi më shumë se dy dhjetëvjeçare, ndërkohë që Ze Roberto ka luajtur me disa nga klubet më të mëdhenj

Vazhdoni leximin →

Dhimbje dhe lot në ndeshjen e parë të Çapekoenses!

Një atmosferë krejt e rrallë ishte në stadiumin e Çapekoenses për ndeshjen e parë që pas tragjedisë që goditi skuadrën. Formacioni brazilian doli në stadiumin “Arena Konda” të Çapekos për të luajtur miqësoren ndaj Palmeirasit, kampiones së Brazilit, dhe kundërshtarit të fundit përpara se të ndodhte aksidenti ajror. Miqësorja ishte një përkujtim për 19 lojtarët

Vazhdoni leximin →