Tragjedia Emiliano Sala; FIFA detyron Kardifin t’i paguajë 6 milionë Eurot e parë Nantës për transferimin.

Emiliano Sala nuk po mund të gjejë paqe as pas tragjedisë. Nantë dhe Kardifi prej kohësh ishin përfshirë në një ‘betejë’ për transferimin e futbollistit argjentinas që në muajin janar të këtij viti pësoi një aksident ajor në Kanalin e La Manshit teksa ishte duke udhëtuar drejt Kardifit për t’u bashkuar me skuadrën e tij

Vazhdoni leximin →

E besoni pë Nikolla Mirotiç , basketbollisti më i paguar në Evropë

Portali i specializuar në fushën e basketbollit, “Jurohups”, shpalli listën e basketbollistëve më të paguar në Euroligë. Në fakt, në Evropë deri tani nuk ka ekzistuar praktika që klubet të tregohen transparentë lidhur me pagat e basketbollistëvë të tyre. Sidoqoftë, basketbollisti më i paguar evropian është Nikolla Mirotiç, malazez me pashaportë spanjolle, që sivjet u

Vazhdoni leximin →