Melburni humb kampionin, Nadal eliminohet nga Australian Open!

Një “mirupafshim” që ndoshta mund të jetë edhe një “lamtumirë”, ndonëse legjenda spanjolle nuk është nga ata që dorëzohet lehtë. Rafael Nadal u eliminua nga Australian Openi dhe Grand Slemi i parë i vitit humbi kampionin. Veterani 36-vjeçar pati një dëmtim në setin e dytë dhe u mposht 3-0 nga amerikani Mekdonald. Numri 65 i

Vazhdoni leximin →

Gjokoviç kthehet me fitore, Melburni e pret si hero!

Sezonin e kaluar pati një trajtim vërtet të keq kur e dëbuan nga turneu i madh i parë i vitit. Novak Gjokoviçi kaloi nga një “purgator” në “ferr”, por “grushtat e jetës” janë pikërisht për njerëzit dhe ja ku jemi një vit më vonë në të njëjtin vend. Tashmë, Melburni nuk është “vendi i krimit”,

Vazhdoni leximin →

Australian Open: Fiton vajza e shtëpisë, Eshli Barti!

Një turne që nisi me probleme, po arrin një fund të lumtur. Australian Open pati një të shtunë të shkëlqyer në Arenën “Rod Lejvër” të Melburnit, pasi një teniste vendase ia doli të shpallej kampione pas 44 vjetësh. Triumfin e madh e arriti Eshli Barti, vajza 25-vjeçare australiane, që mundi 2-0 me sete amerikanen e

Vazhdoni leximin →