Euroliga, CSKA-ja “grusht” në Greqi ndaj Olimpiakosit

Ishin dy ndeshje derbi që ranë në sy në këtë javë të Euroligës, por edhe ajo e superfuqisë ruse në Athinë. Së pari, Barcelona fitoi “El Klasikon” e basketbollit ndaj Realit të Madridit në “Palau Blaugrana”, 77-70. Së dyti, Fenerbahçe nuk e pati problem të fitonte derbin e Stambollit dhe të Turqisë ndaj Anadolu Efesit,

Vazhdoni leximin →

Cili do të jetë misteri në Ligën e Evropës? Të hënën “loja” në vazo…

Tanimë, mbas përfundimit të ndeshjeve në grupe, dihen ekipet që do të vazhdojnë të luftojnë për trofeun e dytë të rëndësishën – Ligën e Evropës (LE). Të papriturën më të madhe e ofroi Olimpiakosi grek që eliminoi Milanin. Fazën grupore të LE-së e kapërcyen që ta vazhdojnë më tej konkurrimin: Bajer Leverkuzeni, Zyrihu, Salcburgu, Selltiku,

Vazhdoni leximin →

Athina po “zien”: Kapiteni i AEK-ut tek Olimpiakosi!

Kapiteni i AEK-ut, Lazaros Kristodhulopulos, ka bërë një transferim që ka shokuar opnionin publik sportiv grek. Vetëm pak ditë mbas përfundimit të kampionatit kombëtar të Greqisë, ai nënshkroi një kontratë dyvjeçare me Olimpiakosin qëështë klubi rival më i madh i AEK-ut. Në fakt, Kristodhulopulosi vjen te klubi grek me më shumë trofe (Olimpiakosi) si lojtar

Vazhdoni leximin →