Kryengritje në “Old Traford”, sulmi i tifozëve shtyn Man. Junajtid-Liverpul

Sulmi ndaj kompleksit stërvitor paska qenë thjesht një “karamele”. Është shumë më serioze gjendja kur 10 000 tifozë të Mançester Junajtidit dalin në rrugë dhe nisin protestën para stadiumit. Qindra prej tyre nuk u druajtën aspak, por sulmuan “Old Trafordin”, e pushtuan “Teatrin e Ëndrrave” duke detyruar Premier Ligën që të shtyjë supersfidën Mançester Junajtid-Liverpul.

Vazhdoni leximin →

Manxhukiçi s’pret mëshirë nga Sarri…rrugës për te Junajtidi?

Ka shumë mundësi që sulmuesi i Juventusit, Mario Manxhukiç, deri në fund të këtij sezoni transferimesh, të shpërngulet në “Old Trafford”. Fillimisht, futbollisti kroat 33-vjeçar priti që të përfshihej në marrëveshjen që do të sillte te Juvja sulmuesin Romelu Lukaku dhe ai do të përfundonte në klubin e “djajve të kuq” në “paketë” me Paulo

Vazhdoni leximin →