Novak Gjokoviç: Ky turne është i veçantë!

Veçantësia e Uimbëlldonit këtë herë nuk ishte vetëm për shkak të emrit të tij të madh, si më i vjetri në botë, themeluar në 1877, dhe më i shquari padyshim. Novak Gjokoviç bëri shaka edhe për ndeshjen që u detyrua të luante ndaj argjentinasit Kaçin, pasi sfida u ndëpre për 80 minuta për shkak të

Vazhdoni leximin →

Novak Gjokoviç jo vetëm që fiton, por edhe bind në Romë!

Po afrohet turneu francez i “Rolan Garosit” dhe ai dëshiron të jetë në kulmin e formës. Novak Gjokoviç është një mjeshtër i tenisit, me shumë përvojë, ndërsa njëkohësisht po përpiqet të fitojë edhe Turneun ATP të Romës. Në “Open Italia”, kampioni serb fitoi 2-0 ndaj britanikut Norri, duke bindur me lojën e tij. Nole tejkaloi

Vazhdoni leximin →