Baloteli mbipeshe dhe…i gjobitur; Nisa nuk ben leshime

Pas polemikave te shperthyera pas sfides Itali-Poloni per fizikun e Balotelit, vjen nje e dhene ‘zyrtare’ qe konfirmon se sulmuesi italian u kthye nga pushimet me disa kilograme teper. Ne 17 korrik, kur Baloteli u bashkua me skuadren, peshonte 103 kg dhe per kete arsye klubi francez e gjobiti futbollistin. Ajo qe zbuloi peshen e

Vazhdoni leximin →

‘Bomba’ e ‘The Sun’: Balotelli do te shkoje te Juventusi

Mario Balotelli te Juventusi? Kjo eshte ‘bomba’ e merkatos e leshuar nga tabloidi britanik ‘The Sun’ sipas te cilit futbollisti ka arritur marreveshjen me bardhezinjte per transferimin e tij ne Torino ne sezonin e ardhshem per te lere Nisen ne forme huazimi. Gjithnje sipas ‘The Sun’, kjo marreveshje u arrit fale Mino Raioles, agjentit te

Vazhdoni leximin →

“Babagjyshi” Baloteli ka dhuratat e Nisës për Vitin e Ri!

Tetë gola në tetë ndeshje! Mario Baloteli vazhdon të bëjë dhurata për Nisën, ndërsa kryesuesja e kampionatit francez nuk e ndali hapin përsëri. Sukses 2-1 ndaj Dizhonit në stadiumin e vet dhe kryesim me 7 pikë epërsi ndaj Paris SG të vendit të tretë që duhet të konsiderohet si rivali kryesor për titullin. Sulmuesi italian

Vazhdoni leximin →

Është sezoni i Nisës në Francë, barazim edhe në Paris!

As Paris SG nuk ishte në gjendje të mposhtte surprizën e sezonit. Duket se ky edicion në Francë do t’i përkasë Nisës, ndonëse skuadra nga Bregu i Kaltër nuk do të ketë rivale vetëm atë pariziene. Uilan Siprien dhe Alasane Plea shënuan dy gola të shpejtë për miqtë në “Park dë Prens”, ndonëse fitorja nuk

Vazhdoni leximin →