Është sezoni i Nisës në Francë, barazim edhe në Paris!

As Paris SG nuk ishte në gjendje të mposhtte surprizën e sezonit. Duket se ky edicion në Francë do t’i përkasë Nisës, ndonëse skuadra nga Bregu i Kaltër nuk do të ketë rivale vetëm atë pariziene. Uilan Siprien dhe Alasane Plea shënuan dy gola të shpejtë për miqtë në “Park dë Prens”, ndonëse fitorja nuk

Vazhdoni leximin →

Jo vetëm Baloteli! Falkao i ringjallur pretendon titullin!

Ua kemi ngrënë hakun skuadrave të tjera në Francë. Mario Baloteli dhe Nisa kanë qenë në qendër të vëmendjes (ku shkoi PSG?), por ja që ka edhe personazhe të tjera. Ndër ta një sulmues dikur aq i madh, por prej kohësh i harruar, Radamel Falkao. Kolumbiani, njeriu që pritej të “pushtonte” Spanjën, duket se po

Vazhdoni leximin →